Woensdag 14 november 2007 hadden we de tweede afspraak (de vorige was een half jaar geleden) met de directeur en de intern begeleidster van de basisschool. We vonden het erg moeilijk. We hadden echt het gevoel dat we Danny moesten 'verkopen' .
Danny gaat nu ruim een half jaar naast de twee ochtenden op het peutergroepje van revalidatie centrum Rijndam ook een ochtend en een middag naar de reguliere peuterspeelzaal. De laatste psychologische test geeft aan dat Danny een deel van zijn achterstand heeft ingehaald en nu een achterstand van 10 maanden heeft wat overeen zou komen met een IQ van 78. We merken dat sinds Danny op de reguliere peuterspeelzaal zit, hij beter is gaan praten en ook beter contact maakt als hij wil gaan praten. Een half jaar geleden keek hij vaak de andere kant op als hij ging praten. Nu kijkt hij je steeds beter aan als hij iets wilt zeggen.
Ook op Rijndam zien we dat Danny zich het afgelopen half jaar ook verbaal zeer goed ontwikkeld heeft. Er is in oktober de test van Reynell afgenomen. Daarmee heeft Danny een taalbegripquotiƫnt van 77 behaald.
Wij zijn van mening dat Danny op de basisschool moet kunnen starten. Of Danny de hele basisschool kan doorlopen is voor ons een groot vraagteken. Wij zijn van mening dat Danny goed in de gaten gehouden moet worden, zowel door de juf/meester van school als door ons. Zodra Danny te grote problemen zal ondervinden moeten we gezamenlijk beslissen of de basisschool wel de juiste plaats voor Danny is.
Danny's zindelijk worden gaat goed. Hij is dagen achterelkaar droog. Probleem is alleen nog dat Danny het niet altijd zelf aangeeft als hij naar de wc moet. De kans is echter groot dat Danny dat tegen februari wel zelf zegt en als de school Danny ook eraan helpt herinneren dat hij naar de wc moet, verwachten wij dat er geen problemen zijn.
We hebben besproken dat het voor Danny goed zou zijn een langere wenperiode in acht te nemen. Hier was de school het mee eens. School opperde hem eventueel voor de zomervakantie te laten wennen en dit steeds verder op te bouwen en dan bijvoorbeeld pas na de zomervakantie echt starten met hele dagen tenzij Danny er eerder aan toe is hele dagen naar school te gaan. Wij zijn van mening dat we na twee kleuterjaren opnieuw goed moeten overwegen of de basisschool voor Danny de juiste plaats is. De overgang van groep 2 naar groep 3 is een belangrijk moment. De kleuterperiode wordt afgesloten en het is op dat moment belangrijk dat Danny 'leerbaar' is. Hiermee bedoelen we of Danny in staat is dingen te leren zoals taal, rekenen maar ook alle andere onderwerpen die vanaf dat moment aan bod komen.
De basisschool staat in ieder geval open voor het idee Danny op de basisschool te laten starten. De internbegeleidster gaat eerst Danny op de peuterspeelzaal observeren en zal contact opnemen met het revalidatie centrum. We merken dat de intern begeleidster van de basisschool haar twijfels heeft over Danny. De directeur en de intern begeleidster vinden het belangrijk (net als wij) dat het team er ook volledig achterstaat om Danny op school toe te laten. Danny zal op een volgende teamvergadering besproken worden. Ook zal de intern begeleidster op de peuterspeelzaal langsgaan en contact opnemen met het revalidatiecentrum.
De volgende afspraak is woensdag 9 januari 2008. Jammer genoeg moeten we tot dan wachten voor we weten of Danny al dan niet mag starten op de basisschool.