Vandaag heeft Danny een presentatie gegeven aan een groep van 50 studenten en docenten van de Haagse Hogeschool (sportacademie). Een kennis van ons organiseert in het kader van haar sportopleiding een studiereis naar de Special Olympic World Games in Abu Dhabi.
#TrotsOpDanny


Met trots presenteren wij u onze kanjers van TeamNL Atletiek

![]() |
![]() |
![]() |
| Femke (AV Sprint) | Jordan (AV Sprint) | Cyntia (AV Sprint) |
![]() |
![]() |
|
| Danny (AV Spark) | Brian (AV Spark) |
Dit filmpje is een samenvattig van de special olympics 2015 in Los Angeles en laat goed zien wat de special olympics zijn en wat Danny (en ons) te wachten staat.

De weg van een kind met een beperking is zwaar. Waar voor gezonde kinderen deze weg zo vanzelfsprekend is en vanzelf gaat, gaat dit niet op voor een kind met een beperking. Voor sommigen is het een enorme prestatie om naar de hoek van de staat te lopen of om de vele prikkels van een bezoekje aan een pretpark te trotseren. Sommigen hebben de dagelijkse uitdaging om zich staande te houden in de maatschappij waarbij het niet altijd zichtbaar is dat het kind een beperking heeft. De verwachtingen van personen om het kind heen zijn dan vaak (te) hoog.
Elk kind met een beperking heeft zijn eigen uitdagingen. Ik ben van mening dat deze uitdagingen te vergelijken zijn met de uitdagingen van een topsporter. De mijlpalen die deze kinderen halen zijn te vergelijken met de prestaties van de topsporters.
Onze zoon Danny heeft het syndroom van Prader-Willi. Kinderen met dit syndroom worden geboren met een extreme spierslapte, zo erg dat ze vaak niet kunnen eten of drinken en sondevoeding nodig is. Later ontwikkelen deze kinderen een eetstoornis, ze krijgen geen prikkels als ze verzadigd zijn. Dat betekent dat ze altijd honger hebben en willen eten. Door de slappe spieren kunnen zij minder energie verbranden waardoor zij ook minder mogen eten dan leeftijdsgenoten. Ook hebben kinderen met PWS een verstandelijke beperking en veel kenmerken uit het autisme spectrum. Naast de verstandelijke beperking zijn de honger, spierslapte en het dieet de grootste uitdagingen in hun dagelijks leven.




