Artikelindex
Danny is nu alweer 3 weken op de basisschool en het gaat supergoed. Hij heeft al een paar keer gymles gehad, buiten gespeeld, boekjes gelezen, gekleid en geverfd. Ook gaat Danny nu al 2 weken zonder luier aan naar school en dat gaat prima.
Hij heeft het er heel leuk. Als Danny 's morgens wakker wordt zegt hij gelijk....school toe..... Ook als Danny uit school komt, komt ie vrolijk aanrennen en is heel enthousiast.
Ja... het doet Danny heel veel goed...die basisschool !!!
Danny's spraakontwikkeling gaat ook met sprongen vooruit. Noortje (de logopediste uit Rijndam) zou trots op hem zijn als ze hem hoorde. Hij gaat steeds meer (verstaanbaar) kletsen. Als Danny uit school komt en we vragen wat hij gedaan heeft dan kan hij dat ook steeds beter vertellen.
De afgelopen week hebben weer contact gehad met Robin, onze ambulant begeleider. Robin is al diverse keren bij Danny in de klas wezen kijken en hij probeert op die manier een band op te bouwen met de hele klas zodat de andere kinderen het gewoon gaan vinden dat Robin er af en toe is. Op die manier is het voor Danny ook gewoon als Robin er weer eens is.
Een leuk voorbeeld wat Robin aanhaalde was het werken met lijm in de klas. Danny moest in de klas een werkje maken met een potje lijm, een lijmkwast en een plastic onderlegger. De regel is dat je hetgeen je wilt plakken op de plastic onderlegger legt, met de kwast lijm op het papier smeert, de kwast terug zet in het potje en dan het papiertje op je werk plakt.
De eerste keer maakte Danny hier een rommeltje van. Hij begreep niet wat de volgorde was en deed maar wat. Waarschijnlijk komt dat ook doordat hij gewend is om veel lijm op een vel papier te smeren en daarna losse papiertjes daar op te leggen. Nu wordt het omgedraaid.
Toen Robin een week later weer in de klas kwam gingen de kinderen weer plakken. Nu kon Danny laten zien dat hij goed geleerd had hoe het wel moest. Hij volgde netjes de volgorde. Hij legde zijn papiertjes op de plastic onderlegger, smeerde de lijm erop en plakte zijn papiertjes netjes op het grote vel papier.
Leuk is het om dan ook nu te horen (en zien) dat Danny dingen kan leren in de klas met de andere kinderen om zich heen.
Danny heeft ook geverfd op school. Het verven op zich gaat wel, maar wat hij verft is nog niet echt herkenbaar.
Danny heeft op dit moment nog wel erg veel sturing nodig. Zijn juf heeft hier veel werk aan.
Volgende week gaat danny met zijn school naar de kinderboederij, dan vertellen we verder.
Wordt vervolgd....